Filistin

Filistinli gençten bıçaklı direniş eylemi: 2 İsrail askeri yaralandı

Filistinli bir gencin, 24 Mayıs Pazartesi öğle vakitlerinde işgal altındaki Kudüs kentinde gerçekleştirdiği bıçaklı direniş eylemi sonucu iki İsrail askerinin yaralandığı bildirildi.

İşgal medya kaynakları, Filistinli bir gencin taşıdığı bıçakla İsrail askerlerine saldırdığı, biri ağır iki askerin yaraladığını belirtirken, direnişçi gencin İsrail güçleri tarafından açılan ateş sonucu şehit edildiğini ileri sürdü.

Görgü tanıklarının sosyal medyada paylaştığı videoda, İsrail askerlerinin yaralanan Filistinliye ilk yardımda bulunmadığı gibi sağlık ekiplerinin de yaklaşmasına izin vermediği görülüyor.

Kahraman gencin söz konusu eylemi, işgal yönetimi ve yerleşimci grupların, mübarek Mescidi Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi’ne düzenlediği acımasız saldırılara ve yüzlerce gence yönelik keyfi tutuklamalara tepki amaçlı gerçekleştirdiği tahmin ediliyor.

Diğer taraftan işgal güçleri, bugüne kadar eylem girişiminde bulundukları iddiasıyla onlarca Filistinli genci yakın mesafeden üzerlerine ateş açarak şehit etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu