FilistinGenel

Filistinli yüzlerce esir açlık grevi başlattı

Esir Kulübü, Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunan yüzlerce Filistinli esirin cezaevi idaresinin kendilerine yönelik yaptığı insanlık dışı uygulamalara karşı açlık grevi başlattıklarını duyurdu.
Esir Kulübü gelişmelerle ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklamada klüp, esirlerin kendilerine uygulanan hukuksuzlukların son bulması için uyarı mahiyetiyle bugün bir günlüğüne yemekleri geri çevireceklerini, talepleri karşılanmazsa geçen Haziran ayında yapılan ve cezaevi idaresinin geri adım atmasını sağlayan tarzda güçlü bir eyleme başlayacaklarını ifade etti.
Kulübe bağlı avukatların birkaç cezaevini ziyaret ettikten sonra yaptıkları açıklamada, esirlerin, kendilerine uygulanan kasıtlı aşağılamaların son bulması için böyle bir adım attıklarını, cezaevi idaresinin yaptırım, zulüm ve insanlık dışı uygulamalarına devam etmesi durumunda büyük patlamaların olacağını, cezaevi idaresinin taleplerine vereceği cevabın önümüzdeki dönemde ortaya koyacakları tavrın rengini belirleyeceğini söylediler.

Esirlerin talepleri şunlardır:
“Ziyaretlerin Haziran ayından önceki hale getirilmesi, gece sayımının durdurulması, silahlı ve köpekli askerlerin eşliğinde gece baskın ve aramaların son bulması, kantin fiyatlarının düşürülmesi, ziyaretle getirilen giyecek ve yiyeceklerin içeri sokulmasına izin verilmesi, kışlık elbise ve battaniyelere engel çıkarılmaması, özel ziyaretlere daha önce olduğu gibi izin verilmesi, Kızılhaç örgütü aracılığıyla temel bazı ihtiyaçların içeri girilmesine izin verilmesi, yemeklerin düzeltilmesi, telefon görüşmesine olanak sağlanması.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı