FotoğraflarGenel

Foto – Beşşar Esad Bayram namazını Hama kentinde kıldı

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad Ramazan Bayramı namazını Hama kentinin ortasında bulunan Nuri Camiinde resmi şahsiyetler ve vatandaşlarla birlikte kıldı.

Hama İl Vakıflar Müdürü Dr Necmettin el Ali imamlığında kılınan bayram namazına Vakıflar Bakanı Muhammed Abdüssettar el Seyit, Cumhuriyet Baş Müftüsü Ahmet Bedrettin Hassun, Hama valisi, Baas Partisi il başkanı, Halk Meclisinde bazı milletvekilleri, çok sayıda Müslüman din adamı ve ulemasının yanı sıra Hama Kentinden vatandaşlar katıldı.

Bayram namazı ardından el Esad, Dr Ali’nin bayramın anlam ve değerine ışık tutan hutbesini dinledi. Hutbesinde Dr Ali; Suriye’nin maruz kaldığı evrensel savaş, terör ve fitneye karşı sami bir inanç enerjisiyle zafer kazandığını ifade etti.

Suriye’ye yönelik bu savaşın hedeflerinden birinin Suriye toplumunun bağlarını yok etme ve bu toplumu dağıtmak olduğuna işaret eden Dr Ali, fakat krizin aksine Suriyeliler arasındaki bağları daha da pekiştirdiğini söyledi.

Suriye’nin şanlı bir zaferle birlikte güvenlik ve istikrarına kavuşmasına sadece birkaç adım kaldığına dikkat çeken Dr Ali; el Esad’ın birkaç gün önce ulusal idari reform projesini başlatması ve bugün Hama Kentinin ortasında bayram namazını kılmasının bunun apaçık göstergeleri olduğunu ifade etti.

Dr Ali bayram hutbesinin sonunda Suriye ve Suriyelilerin her türlü kötülükten korunmaları, Cumhurbaşkanı el Esad’ın vatanın çıkarları yönünde muvaffak olması ve Suriye’yi güvenli olarak karaya taşımasında başarılı olması temennilerinde bulundu. Aynı zamanda Suriye ordusunun vatan ve din düşmanlarına karşı zafer kazanmaları temennilerinde bulunurken, şehitlerimize rahmet yaralılara da acil şifalar dileklerini kaydetti.

Cumhurbaşkanı el Esad camiye girişinde yoğun bir ilgi ve coşkuyla karşılanırken, camiden çıkarken de vatandaşlar ve namaza katılan herkesle bayramlaşıp yoğun bir ilgiyle camiden çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı