FotoğraflarGenel

Foto – Beşşar Esad Bayram Namazını Tartus’ta halk kitleleri ile birlikte kıldı

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad mübarek bayram namazını bugün Tartus Kentindeki Seyyide Hatice Camiinde halk kitleleri ile birlikte kıldı.

Bayram namazını el Esad ile birlikte Vakıflar Bakanı Muhammed Abdüssettar el Seyit, Cumhuriyet Baş Müftüsü Ahmet Bedrettin Hassun, Tartus valisi,Baas Partisi Tartus il başkanı, Halk Meclisinde Tartus il milletvekillerinin bir kısmı ve çok sayıda din uleması Vakıflar Bakanı el Seyit’in imamlığında kıldılar.

Bayram namazı ardından Seyit bayram namazı hutbesini okudu. Hutbede bayramın anlam ve değerine ışık tutan Seyit, Suriye halkı ve tüm Müslümanların bayramını kutladı.

Hutbesinde Seyit; insan Suriye’sinin maruz kaldığı evrensel savaş, terör ve fitneye karşı sami bir inanç enerjisiyle zafer kazandığını ifade etti.

Suriye’ye yönelik bu savaşın hedeflerinden birinin Suriye toplumunun bağlarını yok etme ve bu toplumu dağıtmak olduğuna işaret eden Seyit, fakat krizin aksine Suriyeliler arasındaki bağları daha da pekiştirdiğini söyledi.

Suriye’nin şanlı bir zaferle birlikte güvenlik ve istikrarına kavuşmasına sadece birkaç adım kaldığına dikkat çeken Seyit; Suriye ve halkının bunca zamandır maruz kaldıkları çok yönlü zalim savaştan onurlu bir zaferle kurtulacağını ifade etti.

Seyit bayram hutbesinin sonunda Suriye ve Suriyelilerin her türlü kötülükten korunmaları, Cumhurbaşkanı el Esad’ın vatanın çıkarları yönünde muvaffak olması ve Suriye’yi güvenli olarak karaya taşımasında başarılı olması temennilerinde bulundu. Aynı zamanda Suriye ordusunun vatan ve din düşmanlarına karşı zafer kazanacaklarını, belirtti. Seyit şehitlerimize rahmet yaralılara da acil şifalar dileklerini kaydetti.

Cumhurbaşkanı el Esad camiye girişinde yoğun bir ilgi ve coşkuyla karşılanırken, camiden çıkarken de vatandaşlar ve namaza katılan herkesle bayramlaşıp yoğun bir ilgiyle camiden çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı