Cinayet ve KatliamlarFotoğraflarFotoğraflı Cinayet ve KatliamlarGenel

Foto – El Kaide teröristleri Suriye’de katliamlarını sürdürüyor

Kaide örgütünden teröristler 25 Mayıs 2012 gece saatlerinde kendilerini ve kanlı terör eylemlerini destekleyen yandaş medyalarında ordunun bölgeyi bombardımana tuttuğunu iddia etmek için Homs kırsalında düşen Teldo Beldesinde sivil vatandaşlara ait evlerin bir kısmını yakıp bir kısmını da havaya uçurdular.

Homs ilinde yetkili bir kaynak; gözü dönmüş terör gruplarının aynı zamanda belde de bulunan devlet hastanesi ve asayiş güçlerine ait bir merkezi kundakladıklarını söyledi.

Kaynak; Kaideli teröristlerin bölgede daha bir dizi kundaklama ve sabotaj eylemlerinde bulunduklarını ifade ederek çiftçilerin tarım arazilerini içindeki mahsullerle birlikte atee verdiklerini belirtti.

Şomariye Köyünde Yeni Bir Katliam

Eli kanlı Kaideli teröristler ayrıca Homs kırsalının Şomariye Köyünde yeni bir katliamda bulundular.

Teröristler; köy ahalisini göçe zorlamak, dehşet ve vahşet saçmak için köyde bir çok evi yakarak iki ailede insanlığa sığmayan katliam işlediler.

Kaideli teröristler; işledikleri bu vahşet ve kanlı terör eylemlerini kendi cihazlarıyla görüntüleyip; ordu ve güvenlik güçlerini suçlamak için yandaş medyalarına gönderdikleri bildirildi.

Bomba Atölyesi Bulundu

Güvenlik birimleri Homs kırsalının Ksayr bölgesindeki bir çiftlikte teröristlerin masum insanları öldürmek için kullandıkları el yapımı bombalar ve bubi tuzakları ürettikleri bir atölye buldular.

Yetkili bir kaynak depo ve atölyede; bomba üretiminde kullanılan büyük miktarlarda ham madde ve araç-gereçlerin bulunduğunu söyledi.

İşçi Otobüsünü İçindeki İşçilerle Kaçırdılar

Deyrezzor kırsalında düşen Mohasan Nahiyesinde ise teröristler Fırat Petrol Şirketinde çalışan teknikerler ve mühendisleri taşıyan bir otobüsün yolunu keserek meçhul bir yere kaçırdılar.

Yetkili bir kaynak; ilgili birimlerin kaçırılan işçilerin yerini tespit etme ve kurtarma operasyonu başlattıklarını söyledi.

Teröristler Deyrezzor iline bağlı Albukemal kentinde ziraat Bankası şubesini basarak 12 milyon lira ve ofisteki kaşeleri çaldı.

Kaideli Teröristler Hazırladıkları Bombayla Havaya Uçtular

Kaide örgütünden teröristlerin bugün Halep kırsalının Tel Refat Köyündeki bir tavuk besleme çiftliğinde bomba hazırlamaya çalıştıkları sırada büyük bir patlama meydana geldi.

SANA’ya konuşan yetkili bir kaynak; Kaideli bir kaç teröristin asayiş güçleri ve sivil vatandaşları öldürmek için çiftlikte el yapımı bombalar hazırlamaya çalıştıkları sırada ellerinde bir bombanın patladığını söyledi. Kaynak patlamada bir çok teröristin ölü ve yaralı düştüklerini belirterek maddi hasarların meydana geldiğini ekledi.

Duma Kırsalında Bir Grup Terörist Ele Geçirildi

Güvenlik birimleri bugün Şam’a bağlı Duma kırsalında el-Belaliye köyünde vatandaşlara ve asayiş güçlerine saldıran silahlı bir terör grubuyla çatışmaya girerken çatışmada teröristlerin bir kısmı ele geçirilerek bir kısmı etkisiz hale getirildi.

Resmi bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada, güvenlik birimlerinin silahlı grupların ellerindeki silahlar, el yapımı bombalar, mühimmat ve Şam Kırsalı Su Kurumuna ait çalıntı bir aracı ele geçirdi.

Homs’ta Silah Yüklü Bir Araç Yakalandı

Diğer yandan güvenlik birimleri bugün Homs’un el-Vaer semtindeki Fuarlar kenti yakınlarına bırakılan ve çalıntı olduğu anlaşılan farklı silahlarla yüklü Kia Rio marka bir araç yakaladı.

Hama kentinden yetkili bir kaynak SANA muhabirine, araçta Rus tüfekleri, 3 pompalı silah, el bombaları, el yapımı bombalar ve yüklü miktarda suikast silahı ve Rus tüfeği kurşunları ve askeri üniformaların yanı sıra sahte plakalar bulduğunu bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı