Cinayet ve KatliamlarFotoğraflarFotoğraflı Cinayet ve KatliamlarGenel

Foto – Şam’ın Bab Şarki bölgesinde teröristlerin havan saldırısında 18 sivil yaralandı

Şam’ın Bab Şarki Bölgesine yönelik iki havan mermisiyle düzenlenen saldırı sonucunda çoğu çocuk ve kadınlardan oluşan 18 sivil vatandaş yaralandı.

Emniyet Müdürlüğünde bir kaynak SANA ajansına verdiği demeçte, iki havan topunun Baytara Bulvarı tüneliyle Bab Şarki girişi yakınlarında düşmesi sonucunda aralarında 8 kadın ile yaşları 4-7 arasında değişen biri ağır olmak üzere 5 çocuğun bulunduğu 18 vatandaşın yaralandığını olay yerinde bulunan araçlarda da maddi hasarlara yol açtığını söyledi.

Yaralı akrabasına Dimaşk hastanesine refakat eden Sera Diyap SANA muhabirine açıklamasında, Havan mermisi şarapnelinin akrabası ile iki çocupuna isabet ettiği sırada çocukları ve kocasıyla birlikte Baytara Bulvarı tüneli yakınlarındaki yeşil terasta oturduklarını söyledi.

Kendi yönünden ayağından isabet alan Um Enes ise, 7 yaşlarındaki ikiz evlatlarının da yaralandıklarına işaret ederek, özelikle Cuma günleri olmak üzere bir çok aile gibi bu mekana her zaman geldiklerine dikkat çekti.

Söz konusu terör saldırıları, silahlı terör gruplarının Şam Semtlerini hedef alması çerçevesinde tekrarlana geldiğini, bazıları çocuk ve kadın olmak üzere onlarca masum sivil vatandaşın şehit ve yaralı düşmesine yol açtı.
sam_saldiri (2)

sam_saldiri (3)

sam_saldiri (4)

sam_saldiri (5)

sam_saldiri (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı