Destek GösterileriFotoğraflarFotoğraflı Destek GösterileriGenel

Foto – Suriye halkı meydanlarda yeni anayasayı bir kez daha onayladı

Şam’ın Sebibahrat meydanında toplanan geniş kitleler yenilenmiş bir Suriye’nin temelini oluşturan ve referanduma sunulan yeni anayasa taslağını onayladıklarını ifade ettiler.

Yeni anayasa taslağının sosyal adalet ve kanun egemenliği temelinde özgür bir yaşam vaat ettiğine değinen miting katılımcıları referandumun aynı zamanda reform yolunda ileri bir aşamaya gelindiğini yansıttığını dile getirdiler.

Mitingde; kapsamlı reform programını, yeni anayasa taslağını ve silahlı terör grupları karşısında büyük bir mücadele veren kahraman orduyu destekleyen sloganlar haykıran katılımcılar; Suriye’nin içişlerine yönelik her türlü dış müdahaleyi reddettiklerini aktardılar.

Mitingde kitlelere hitaben yapılan konuşmalarda ulusal birliğin, gelişim ve yükselmenin temel taşını teşkil ettiğine dikkat çekilerek dayanışmanın ve safları sıklaştırmanın önemini vurgulandı.

Suriye’nin ulusal tutumları nedeniyle bu süreçte her zamankinden daha fazla hedef alındığını dile getiren miting katılımcıları; bugün oylamaya sunulan anayasa taslağının insan onuru mefhumunu pekiştirmekle birlikte kutsal özgürlükleri ve inanların dini inançlarını uygulama haklarını koruduğunu kaydettiler.

Suriyeli bütün gençlere komplo karşısında tek bir safta durma çağrısı yapan miting katılımcıları komplocu devletlerin Suriye’nin güvenlik ve istikrarını bozmak amacıyla yönelttikleri terörün Suriye halkı karşısında büyük bir hezimete uğradığını beyan ettiler.

Dayanışmanın bir ifadesi olarak mitingdeki yerini alan Rusyalı Avrasya Örgütü Başkanı Alexander Dugin; ülkesinin Suriye yönetiminin uygulamakta olduğu ve bugünkü referandumla somutlanan reform çizgisini desteklediğin dile getirerek herkese fitneyi defetmek için safları sıklaştırma ve güvenlik-istikrarı sağlayacak olan barış ve diyaloga yönelme çağrısında bulundu.

Bugün yapılan referandumun Suriye halkının reformlara olan desteğinin bir yansımasını teşkil ettiğine dikkat çeken miting katılımcıları uygulanmakta olan reformların Suriye’yi yeni bir siyasi ortama taşıyacağını vurguladılar.

Suriye halkı ile dayanışmalarını ifade etmek amacıyla mitinge katılan Mısırlı ve Ürdünlü heyetler de Suriye’nin birlik ve beraberliğine karşı komplo kuranlar için bugünün tarihi bir gün olduğuna işaret ederek yeni anayasa taslağının reformlar ve açılımcı siyasete yönelen hayata doğru ilerlemenin bir yansıması olduğunu dile getirdiler.

Yeni anayasa taslağının vatandaşın onurunu koruyan ve demokratik bir devletin temel taşlarını oluşturduğuna dikkat çeken katılımcılar yeni tasarının kanun egemenliğinde bütün hak ve sorumlulukları güvence altına aldığını kaydettiler.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı