Destek GösterileriFotoğraflarFotoğraflı Destek Gösterileri

Foto – Suriye halkı yönetime destek sloganlarıyla meydanı inletti

Suriye’de halkın muhtelif kesimlerinden ve bileşenlerinden kalabalık halk kitleleri 6 Mayıs Şehitler Günü münasebetiyle dün öğleden sonra Şam’ın Sebibahrat Meydanında toplanarak dış müdahalelere ve teröre karşı tepkilerini dile getirdiler.

Kalabalık halk kitleleri; vatan uğruna canlarını feda eden şehitler adına attıkları sloganlarla meydanı inlettiler.

Suriye’yi vatan ve halk olarak hedef alan planlar karşısında ulusal birlik-beraberliğin altını çizen kitleler; Suriye’nin milli ve ulusal tutumlarını hedef alan, ulusal birlik ve egemenliğini sabote etmek isteyen planlara karşı saf birliğini haykırdılar.

Kalabalık kitleler; muhtelif adlandırmalar altında kahraman orduyu, masum insanları, kamu ve özel mülkleri hedef alan, hizmet kurumlarını sabote eden ve kaçırma-katletme gibi barbar eylemlerde bulunan eli kanlı terör gruplarının vatan topraklarında akıttıkları her damla kanın hesabını vermelerini talep eden kitleler; bu grupları destekleyen güç, taraf ve ülkeleri keskin bir dille kınadılar.

Suriye’nin halkının bilinci ve yönetiminin bilgeli politikası ile tüm bu plan ve saldırıların üstesinden gelebileceğine kesinlikle inandıklarını belirten kitleler; Suriye’nin eskisinden daha güçlü ve metanetli bir şekilde bağımsız tutumlarını sürdüreceğini haykırdılar.

Yabancı tarafların ellerinde ucuz bir alet olarak ulusal güvenlik-istikrarı tehdit eden teröristler ve dışarıdan toplanan kiralık katiller karşısında ordu ve silahlı kuvvetlerin kahraman mücadelesini takdir ve minnettarlıkla karşıladıklarını haykıran katılımcılar; dünyanın en cömert ve en asil insanları olan şehitleri saygıyla selamladılar.

Muhtelif kesimlerden halk kitleleri vatan topraklarını kutsayan şehit kanlarının hiç bir damlasının heder olmayacağını belirterek, bu kanların şu an ki ve gelecek nesillerin yolunu aydınlatan güçlü meşaleler olarak kalacağını vurguladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu