Genel

Foto – Suriye’de Babaamro ahalisi evlerine dönmeye devam ediyor

Suriye güvenlik birimlerinin Homs Kentindeki Babaamro Semtini terör gruplarından temizlemeleri ve güvenlik-istikrarı sağlamaları ardından teröristlerin vahşi eylemleri neticesinde kaçan semt ahalisi evlerine ve mülklerine geri dönmeye devam ediyor.

Semt ahalisinin evlerine dönmelerine eş zamanlı olarak ilgili kurumlar ve hizmet birimleri; silahlı terör gruplarının yıkma, bombalama ev kundaklama eylemleri neticesinde hasara uğrayan binaları onarmakla birlikte terör eylemlerinin kalıntılarını temizleme çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Bir yandan kamu ve özel mülkleri restore etme atölyeleri yoğun bir şekilde çalışırken, diğer yandan da belediye ekipleri yolları sokakları temizlemeye ve teröristlerin kurdukları barikatları kaldırıp tüm sokakları açmaya çalışıyor.

Temizlik ve restorasyon çalışmalarına eş zamanlı olarak semt ahalisini tüm gereksinimlerini karşılamak için ilgili kurumlar seferber oldular.

Öte yandan daha önceki günlerde silahlı terör gruplarının sabotaj eylemine maruz kalan hafif petrol taşıma boru hattını onarma çalışmaları sona erdi.

Babaamro bölgesi yakınlarından geçen ve yine terör grupları tarafından sabotaj saldırılarına maruz kalan diğer iki boru hattını onarma çalışmalarının ise önümüzdeki iki gün içinde tamamlanacağı belirtildi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı