Cinayet ve KatliamlarFotoğraflarFotoğraflı Cinayet ve KatliamlarGenel

Foto – Suriye’deki intihar saldırısı halkı hedef aldı

Suriye’nin istikrarı ve güvenliğini bozmayı amaçlayan teröristlerin, bugün Şam’ın Meydan semtinde Hasan el-Hekim İlköğretim Okuluna yakın bir bölgeye düzenledikleri vahşi saldırı sonucunda ilk belirlemelere göre onlarca kişi şehit ve yaralı düştü.

Edinilen ilk bilgilere göre terörist bir intihar bombasının insanların yoğun bulunduğu bir trafik lambasının yanında kendini patlattı.

İlk belirmelere göre terör saldırısının hasılatı; 10 şehit, yaklaşık 15 kişiye ait olduğu tahmin edilen parçalanmış ceset kalıntıları ve 46 yaralı.

Saldırı Yaya Geçidinde En Büyük Sayıda İnsanı Katletmeyi Hedefliyordu

İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim el-Şear gazetecilere yaptığı açıklamada bu sabah saat 10.55’te Şam’ın Meydan semtinde bir intihar saldırısı düzenlendiğini belirterek saldırının kalabalık bir yaya geçidinde gerçekleştirilerek mümkün olan en büyük sayıda masum insanı katletmeyi hedeflediğini ifade etti.

Şear; ilk belirlemelere göre şehit sayısının 11 olduğunu ve çoğunun sivil olduğuna işaret ederek feci saldırının gerçekleştiği yerde yaklaşık 15 kişiye ait olduğu tahmin edilen parçalanmış ceset kalıntıları bulunduğunu kaydetti.

Ayrıca saldırıda 63 kişinin yaralandığını kaydeden Şear; olayla ilgili soruşturma ve araştırmanın başladığını sözlerine ekledi.

Sağlık Ekipleri Hızla Olay Yerine Geldi

Öte yandan Sağlık Bakanı Vail el-Helaki; Müctahit hastanesinde bulunan ambulans ve sağlık ekiplerinin hızla olay yerine giderek yaralılara tıbbi müdahalede bulunmaya ve şehitleri nakletmeye başladığını dile getirdi.

Hastanenin ağır ya da hafif ayırımı yapmadan bütün yaralıları kabul ederek gerekli tıbbi yardımı sağladığına işaret eden Helaki; sağlık ekiplerinin birçok kişinin hayatını kurtarmayı başardığını kaydetti. Helaki hastanede bu tür acil durumlar için bulunan 12 ameliyat odasının tam kadro ve aktif bir şekilde çalışmaya hazır olduğunu sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı