Cinayet ve KatliamlarFotoğraflarFotoğraflı Cinayet ve Katliamlar

Foto – Suriye’nin Halep kentinde bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi

Suriye’nin Halep Kentinde bir teröristin Sükkeriye Semtinde oto yıkama yeri önünde park ettiği patlayıcı yüklü bir arabanın infilak etmesi sonucunda aralarında bir çocuğun bulunduğu 3 kişi şehit düştü 21 kişi de yaralandı.

Halepli bir kaynak SANA muhabirine yaptığı açıklamada; teröristin umumi bir taksiyi otoyıkama yeri önünde bırakması ardından sinsice ortalıktan kaybolması ardından arabanın infilak ettiğini söyledi.

Kaynak; hain terör patlamasında sivil vatandaşlardan Abdülhadi el-Şami (25), Hasan Hac Mesto (30) ve Abdülbasıt adlı vatandaşın oğlu olan 10 yaşındaki Ekrem Abdülhadi’nin eşhit düştüklerini ifade ederken, aralarında ikisi ağır olmak üzere 21 kişinin de yaralandığını ekledi.
Terör Saldırısında iki Şehit

Bu arada silahlı teröristler dün İdlib ilinin Muarratulnuman Kenti kırsalında düşen Movkea Köyünde asayiş güçlerine ateş açtılar.

Teröristlerin hain ateşinde Üsteğmen Ziyad Halilel-Cervan ve Çavuş Muhammed Faysal Abbas şehit düştüler.

SANA Muhabiri; güvenlik birimlerinin saldırgan teröristlerle çatışmaya girdiğini ifade ederken, çatışmada bir kaç teröristin ölü ve yaralı düştüklerini aktardı.

Su Tankerinin İçinde Bombalar Bulundu

Öte yandan güvenlik birimleri dün İdlib ile Hama arasında bulunan Han Şeyhun Kenti kırsalında bir traktörün çektiği su tankeri içinde saklanmış el yapımı bir çok bomba yakaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu