FotoğraflarFotoğraflı Cinayet ve KatliamlarGenel

Foto: Teröristlerin atığı havan mermileri yetimler yurdu yakınlarında düştü

Hain ve gaddar teröristlerin dün öğleden sonra attıkları iki havan mermisi Şam’ın sivil yerleşim semti olan Bahtiyar Bölgesinde Eman Yetimler Yurdu yakınlarında düştü.

Havan mermilerinin düştüğü yerde bulunan sivil vatandaşlardan aralarında çocuk ve kadınların bulunduğu 50’den fazla kişi yaralanırken, 3 vatandaş da şehit oldu.

Bölgeyi ziyaret eden Suriye Haber Ajansı’na muhabiri; havan mermilerin ikisinin Eman Yetimler Yurdu yakınlarında düştüğünü ifade ederken, üçüncü bir havan mermisinin de Bheytan Caddesi girişinde düştüğünü söyledi. Muhabir; havan saldırısının bölgede bir çok ev, işyeri ve park halindeki araçta maddi hasarlara yol açtığını ifade etti.

Dimaşk Hastanesinden tıbbi bir kaynak hastaneye 3 şehit cesedinin yanı sıra 49 yaralının getirildiğini aktarırken, Muvasat Hastanesinden başka bir tıbbi kaynak; 4 yaralının hastaneye getirildiğini söyledi.

Bu arada 26 Aralık 2011 tarihinde yine Eman Yetimler Yurdu yakınlarında bombalı bir terör eylemi meydana gelmişti. Patlamada bir çocuk şehit düşmüş, bir öğretmen de ağır yaralanmış,yurt binası ve teçhizatlarında maddi hasarlar meydana gelmişti.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı