FilistinGenel

Gazze halkı İHA’ların engellenmesi için çağrıda bulundu

Gazze’deki Afak Derneği dün (5 Ekim Pazar) akşam düzenlediği bir etkinlikle Filistinlileri sıkça rahatsız eden ve korkutan insansız hava araçlarına karşı uluslararası etkinlik günleri açılışını yaptı.

Afak Derneği’nin organize ettiği ve Gazze bölgesinin ortalarındaki Nuseyrat mülteci kampında düzenlenen etkinliğe dernek üyelerinin yanı sıra çok sayıda çocuk katıldı. Çocuklar Arapça ve İngilizce olarak “İHA’lara karşı dünya günü” yazılı pankartlar taşıdılar. Dernek yetkilileri de İngiltere’de son günlerde yürütülen çalışmalara paralel olarak bu araçların engellenmesi için dünya çapında etkinliklerin yoğunlaştırılması çağrısında bulundular.

Etkinliğe katılan çocuklar kâğıttan ve plastikten yapılmış oyuncak uçaklar ve uçurtmalar uçurarak dünyaya; “Biz sevgi uçakları uçuruyoruz, çocukları, kadınları ve yaşlıları öldüren ölüm uçaklarını ise reddediyoruz” mesajı verdiklerini dile getirdiler.

Afak Derneği aynı zamanda siyonist işgal güçlerinin İHA’larından atılan bombalardan en çok zarar gören çocukların oluşturduğu bir ekiple bu araçların ne gibi sonuçlara neden olduğu konusunda dünyaya mesaj vermeye çalıştı.

Gazze semasında Filistinlileri korkutma ve rahatsız etme amacıyla İHA’ları sıkça kullanan siyonist işgal rejimi bölgeye yönelik, 51 gün süren ve 2150 insanın şehit edildiği 11 bin insanın da yaralandığı son saldırısında ise bu araçlardan çok yararlanmış, külfeti çok fazla olmayan ve kullanıcı açısından herhangi bir risk getirmeyen bu araçlardan atılan bombalarla Filistinliler tarafında katliamlar ve yıkımlar gerçekleştirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu