GAZZE

Gazze savaşında şehit sayısı 32bin 142’ye çıktı

Siyonist ordusunun saldırılarında Gazze Şeridi’nde şehit sayısı 32 bin 142 kişiye yükseldi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı daha önce, Siyonist soykırımcı rejimin 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze Şeridi’nde Filistinlilere yönelik saldırılarında şehit sayısını 32 bin 70 kişi olarak açıklamıştı.

Muhabirimizin bildirdiğine göre Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı cumartesi günü yaptığı açıklamada, Siyonist rejim ordusunun Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine düzenlediği saldırılarda son 24 saatte 72 Filistinlinin şehit olduğunu, 7 Ekim’den bu yana şehit sayısının 32 bin 142’ye yükseldiğini duyurdu.

Ayrıca bu dönemde 74 bin 412 Filistinli de yaralandı.

Raporlara göre İsrail’in Gazze Şeridi’ni işgali bu bölgenin tarım endüstrisine zarar verdi. Öyle ki bu bölgenin tarım arazileri yok edildi.

Bu arada Şems News, Telegram kanalında şunları bildirdi:

“İşgalci Siyonist rejimin ordusu, Gazze’nin güneyindeki Kuveyt Meydanı’nda insani yardım bekleyenlere karşı yeni bir katliam gerçekleştirdi.”

Siyonist işgal rejimi güçleri ayrıca Gazze Şehri’ndeki El Şifa Hastanesi’nin birçok bölümünü ateşe verdi.

Kudüs Haber Kanalı da Telegram üzerinden Gazze’deki El Şifa Tıp Kompleksi çevresindeki evlerin ve konutların yıkılmasına ilişkin görüntüler yayınladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu