Filistin

Gazze Şeridi sınırına yakın Yahudi yerleşkelerinde 47 yangın çıktı

İşgal rejimi televizyonu 13’üncü kanalı, Gazze’deki Filistin direniş gruplarıyla sağlanan ateşkes anlaşmasının üzerinden bir ay geçtiğini ve bu süre içinde sınıra yakın yerleşkelerde 47 yangın çıktığını söyledi.

İşgal televizyonu, konuyla ilgili yayınladığı haberde, bir ay boyunca Gazze Şeridi’nden gönderilen yangın çıkarıcı balonlar sebebiyle sınıra yakın Yahudi yerleşkelerinin çeşitli bölgelerinde yangınlar çıktığını ifade etti.

Haberde, Gazze Şeridi ile işgal altındaki toprakları ayıran sınır hattında gerçekleştirilen gece gösterilerinin geçen ay durduğu fakat yangın çıkaran balon uçurma eylemlerinin devam ettiği kaydedildi.

İşgal rejimi televizyonu, işgal ordusunun yangın çıkarıcı balon uçuranları hedef almayı bıraktığını, onun yerine Gazzeli balıkçıların avlanma mesafelerini azalttığını belirtti.

Haberde, işgal rejimiyle Filistinli gruplar arasında sağlanan son ateşkesin Gazze Şeridi’ne kapıların açılması ve avlanma mesafesinin artırılması gibi kolaylıklar getirdiği ifade edildi.

İşgal rejimi televizyonu, İsrail’in ateşkes anlaşması uyarınca önümüzdeki hafta başından itibaren çok amaçlı kullanılan bazı malların girişine izin verilmesi ve Gazze Şeridi’ne verilen elektrik miktarının artırılması gibi yeni bazı kolaylıklar sağlayacağını öne sürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu