FilistinGenel

Gazze’deki BM okulundan sağ kurtulanlar saldırıyı anlattı

İngiltere gazetelerinde bugün, korsan İsrail’in Gazze’de BM’ye ait sığınak olarak kullanılan bir okula yönelik saldırısına dair haberler öne çıkıyor.

Guardian gazetesinin baş sayfadan verdiği haberde saldırının hedefindeki Hanun’dan görgü tanıklarının ifadeleri aktarılıyor.

Gazetenin konuştuğu 17 yaşındaki Nur Hamid okula düzenlenen saldırıyı şu sözlerle anlatıyor:

“Saldırı, okulu terk etmek için toparlandığımız sırada geldi. Dışarıda duruyorduk, birden bize saldırmaya başladılar. Bazı kadınların ellerinde bebekleri vardı. Benim eltim de yaralandı. Çoğu kadın ve çocuk her yerde çok sayıda ceset vardı.”

Okuldaki Filistinlilerden 35 yaşındaki Sabah Kafarna da “Saat 11.30 gibi belediyeden biri geldi ve burası çok tehlikeli olduğu için terk edeceğimizi söyledi” dedi ve şöyle devam etti:

“Ama otobüsler gelmedi. Bu yüzden saldırı anında dışarıda o kadar çok kişi vardı. Ardı ardına top ateşi oldu. Saldırı anında ben içeride pencerenin yanındaydım.”

Independent gazetesine konuşan görgü tanıkları, saldırıya uğrayan okuldaki izlenimlerini “Ailelerin yaşadığı sınıflardaki sıralarda, yerlerde kan gölü vardı” sözleriyle aktarıyor.

Gazetenin konuştuğu saldırıdan sağ kurtulan Filistinli Abdül Raif ise, “Bizim ailede Hamas üyesi yok, buradan hiç kimse Hamas üyesi değil. Bizden hiç kimse çatışmalara girmedi. Ailemizde siyasete ilgi duyanlar var. Bu onların İsrailler tarafından hedef haline geleceği anlamına mı geliyor” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı