Cinayet ve KatliamlarGenel

Halep’te şehit ve yaralı sayısı artıyor

Halep Kentinde Erdoğan ve Al Suud rejimlerinin destek ve yönlendirmeleriyle sivil yerleşim alanlarını füze ve roketlerle hedef alan teröristlerin saldırılarında şehit ve yaralı sayısı artıyor.

Halep Sağlık Müdürlüğünde bir kaynak SANA’ya açıklamasında son 24 saat içinde yapılan saldırılar sonucunda şehit sayısının 24, yaralı sayısının ise 80’e yükseldiğini açıkladı. Kaynak şehit ve yaralıların arasında çocuk ve kadınların bulunduğuna dikkat çekerken; dünkü saldırılarda ağır yaralanan vatandaşlardan 6’sının bugün şehit olduklarını belirtti.

Halep İl Emniyet Müdürlüğünde yetkili bir kaynak ise SANA’ya açıklamasında Erdoğan rejimi tarafından desteklenen Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesi ve işbirliğinde faaliyet gösteren terör gruplarının bugün Halep kentinin Belediye Sarayı civarı, Sadullah el Cabiri Meydanı ve Nil Caddesini füzelerle gelişigüzel olarak hedef aldıklarını aktardı.

Kaynak saldırılarda sonucunda isabet almamak için evlerinde kendilerini hapsetmelerine rağmen birçok vatandaşın isabet aldığını söyledi.

Teröristlerin Halep Kentinin muhtelif sivil yerleşim alanlarına gelişigüzel füze ve roket saldırılarını sürdürdüklerine dikkat çeken kaynak; bu saldırılarda özel ve kamu mülklerde ciddi maddi hasarın oluştuğunu sözlerine ekledi.

SANA muhabiri teröristlerin Halep Kentinin Nil Caddesini hedef alan füze saldırılarında genç bir vatandaşın ve bir kadının şehit düştüğünü aktardı.

Teröristlerin dün Halep Kentini hedef alan gelişigüzel füze saldırılarında geneli kadın ve çocuklardan oluşan 16 vatandaş şehit, onlarca vatandaş da yaralı düşmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu