Cinayet ve KatliamlarGenel

Hama’daki Zara katlimından kurtulanlar yaşanan vahşeti anlattılar

Tekfirci teröristler, Suriye’nin ez-Zara bölgesinde 180 kadın ve çocuğu katliam dip, 117 kişiyi de kaçırdı.

Suriye’nin Hama vilayetine bağlı e-Zara köyünden firar etmeyi başaran kişi, teröristlerin kadınlar, çocuklar ve yaşlılara yönelik işlediği cinayet hakkında çarpıcı bilgiler paylaştı.

Fars Haber Ajansı’nın verdiği habere göre, geçen Perşembe sabah saatlerinde Nusra Cephesi, Ehli-Sünnet ve Ecnadüs- Sünnet başta olmak üzere muhtelif terörist gruplar, Hama’nın Alilelerin yoğunlukta olduğu e-Zare köyüne baskın düzenleyerek, köy sakinlerini toplu biçimde katliam etti.

Teröristler, köyde 180’i aşkın çocuk ve kadını katliam etti.

Teröristlerin elinden firar etmeyi başaran ez-Zare sakinleri, teröristlerin çoğu çocuk ve kadın olmak üzere 117 kişiyi de kaçırdığını bildirdi.

Teröristlerin, köydeki insanları öldürerek, göle attığını söyleyen kaynak, terör çetelerinin sabah erken saatlerde köylüler uykudayken evlerine baskın düzenleyerek, çocuklar, kadınlar ve yaşlıları vahşice öldürdüğünü bildirdi.

Görgü tanıkları, teröristler arasında yabancı kişilerin de olduğunu ve modern ve lazerli silahlar kullandıklarını da aktardı.

Suriye Başbakanı Vail Halaki, bu saldırıya gösterdiği tepkide, teröristlerin bu katliamının bütün insanlığa karşı yapılmış bir cinayet olduğunu belirterek, uluslararası camiadan Katar, Türkiye ve Suudi Arabistan’ın teröristlere yardımını durdurmasını istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu