Filistin

Hamas: Filistinli esirin şehit olmasından İsrail sorumludur

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistinli esir Davud el-Hatib’in şehit olmasından işgalci İsrail’i sorumlu tutarak, İsrail’in 18 yıl boyunca Filistinli esiri ölüme terk ettiğini ve ölümünü izlediğini söyledi.

Hamas’ın esirler dosyası sorumlusu ve hareketin Siyasi Birim üyesi Musa Dudin yaptığı açıklamada, “İşgalci İsrail rejimi ve liderleri, Filistinli esirler hakkında işledikleri suçların hesabını vereceği gün elbet gelecek. Filistinli esirler, mücahitlerin izzetli direnişi sayesinde bir gün özgürlüğüne kavuşacak.” ifadelerine yer verdi.

Musa Dudin’in Filistin TV’ye ulaşan yazılı açıklamasında, “Bugün Filistin uğruna senelerce esaret hayatını yaşayan, topraklarımız için hayatının 18 yılını feda eden bir kahramanımızla daha vedalaştık.” ifadelerini kullandı.

Filistinli esir Davud el-Hatib’in hayatını kaybetmesinden İsrail’in sorumlu olduğunu belirten Musa Dudin, işgal rejimi İsrail’in Filistinli esire yönelik senelerce tıbbi ihmal uyguladığını ve onu ölüme terk ettiğini söyledi.

Davud Hatib, dün gece Ramallah yakınlarında bulunan işgalci İsrail’e ait Ofer Hapishanesi’nde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybederek şehadete kavuştu.

Vaad Esirler Cemiyeti, Beytülahim kenti nüfusuna kayıtlı Davud el-Hatib’in, Ofer Hapishanesi’nde hayatını kaybettiğini doğruladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu