FilistinGenel

Hamas lideri Halil El-Hayye: Cihad yolundan dönmeyeceğiz

İslami Direniş Hareketi Hamas liderlerinden Halil El-Hayye, Filistin topraklarını ve kutsal mekanları işgalden kurtarmak için Filistin halkının önünde direnişten başka yol olmadığını söyledi.

Fiem’de yer alan habere göre El-Hayye, nöbet sırasında şehit olan İzzeddin El-Kassam Tugayları mücahidi Ahmed Semih El-Feyumi için düzenlenen törende yaptığı konuşmada, önceden eğitim ve hazırlık yapılmadan düşmana karşı zafer kazanılamayacağına dikkat çekti.

Yollarının cihat yolu olduğunu belirten El-Hayye, verilen büyük kurbanlara rağmen cihad yolundan dönmeyeceklerini bildirdi.

El-Hayye, işgalcilerin önünde de işgal ettikleri toprakları terk edip gitmekten başka yol olmadığını ifade ederek, tüm zorluklara ve ablukaya rağmen direnişi bırakmayacaklarını kaydetti.

“El-Kassam Tugayları’ndaki evlatlarımız işgal altındaki toprakları yerleşimciler ve işgal güçleri için cehenneme çevirecek” diyen El-Hayye, müzakere yolunun denendiğini fakat işgalcilerin inadı sebebiyle çıkmaz sokağa girdiğini söyledi.

Bazı Arap ve İslam ülkelerinin işgal rejimiyle ilişkilerini normalleştirme kapısını açtığını belirten El-Hayye, bunun mücahitlerin azmini kıramayacağını kaydetti.

Hamas lideri, şehitlerin yolundan sapmayacaklarını bildirerek, ümmetin Filistin halkına güvenebileceğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu