GenelSuriye Dostları

Hamas: Meşal, Ürdün Kralı’yla iki devletli çözüm konusunu hiç konuşmadı

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Hamas lideri Halid Meşal’in Ürdün Kralı’ndan Amerikan yönetimine Hamas’ın iki devletli çözüm formülünü kabul ettiğini iletmesini istediği yönünde bazı medya organlarınca yayınlanan haberleri yalanladı.

Hamas Hareketi tarafından konuyla ilgili yayınlanan bildiride, “Hamas Hareketi olarak bu iddiaların gerçekle hiçbir ilişkisi olmadığını söylüyoruz” denilerek, Meşal-Kral Abdullah Es-Sani görüşmesinde iki devletli çözüm konusunun kesinlikle gündeme gelmediği belirtildi.

Hamas liderinin Ürdün Kralı Abdullah Es-Sani’yle görüşmesinde Filistin’deki ve bölgedeki gelişmeler ile uzlaşı konusunun ele alındığını bildiren Hamas Hareketi, Halid Meşal’in Ürdün Kralı’na Filistin davası ve Filistin halkının hakları konusunda Hamas’ın bilinen görüşünü aktardığını söyledi.

Ürdün Kralı Abdullah Es-Sani, hafta başında Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal ve beraberindeki heyeti kabul etmişti. Kral Abdullah’a Hamas Hareketi’nin Filistinlilerin birlik ve bütünlüğünü sağlamaları konusundaki görüşlerini anlatan Meşal, Hamas’ın alternatif vatan fikrini de kesinlikle reddettiğini bildirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı