Filistin

Hamas’ın başkanı siyonist İsrail Savaş Bakanı’na meydan okudu

Terör rejimi İsrailli yetkililerin Gazze Şeridi’ndeki Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderine suikast düzenlenmesi planına ilişkin açıklamalarının ardından, Gazze’deki Hamas lideri, terörist İsrail ordusuna meydan okumaları için onlara 60 dakika süre verdi.

Yahya El-Sinwar, dün (Çarşamba) Siyonist rejimle son savaşla ilgili basın toplantısının sona ermesinin ardından, bu rejimin Savaş Bakanı Bani Gantz’a meydan okudu.

Son zamanlarda, birkaç İsrailli yetkili, Hamas lideri Yahya el-Sinwar’ın yanı sıra Filistin İslami Direniş Hareketi’nin Ketaib el-Kassam şubesinin genelkurmay başkanı Muhammed el-Daif’in de Gazze Şeridi’nde öldürülmesinin peşinde olduklarını duyurmuştu.

Filistin kaynaklarına göre Yahya el-Sinwar, siyonist rejim İsrail Savaş Bakanı’nın tehditlerinden korkup korkmadığı sorulduğunda, önceki bir saldırıdan veya Corona virüsünden ölmek istemediğini, ancak İsrail’in saldırısında şehit olmak istediğini belirtti.

Yahya el-Sinwar, korsan rejim İsrail Savaş Bakanı’na meydan okudu ve Savaş Bakanı’na eve yürürken onu öldürmesi için 60 dakika süre verdi.

Filistinli kaynaklar, El Sinwar’ın bugün yaptığı basın toplantısının ardından, Hamas liderinin sözünü tuttuğunu ve eve yürüdüğünü gösteren bir video yayınladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu