Filistin

Hamas’tan Suriye Cumhurbaşkanına teşekkür

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas, Filistin direnişine verdiği destekten dolayı Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’a teşekkür etti.

Lübnan’dan yayın yapan el-Meyadin televizyonuna konuşan Hamas Siyasi Büro Üyesi Usame Hamdan, Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed’in Filistin konusundaki tutumunu övdü.

Hamas Siyasi Büro Üyesi Usame Hamdan, Filistin direnişinin Kudüs’ün Kılıcı adlı operasyonu ile kazandığı zaferin yeni bir denklem oluşturduğuna dikkat çekerek İsrail rejiminin ateşkesle Kudüs’ün Şeyh Cerrah mahallesindeki tehciri ve Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını kaldıracağını söyledi.

İsrail rejimi, Kudüs’ün Şeyh Cerrah mahallesindeki Filistinlileri tehcir etme kararı ile başlayan çatışmalara Gazze’deki Filistin direnişi de “Kudüs’ün Kılıcı” adlı operasyonla katılmış ve 11 gün süren çatışmaların ardından İsrail rejimi ateşkes yapmayı kabul etmişti.

Usame Hamdan, arabulucuların ateşkes girişimi ile Gazze’deki Filistin direnişinin roket saldırılarına son vermeyi İsrail rejiminin ise Kudüs’ün Şeyh Cerrah mahallesi ile Mescid-i Aksa’ya yönelik işgali kaldırmayı kabul ettiğini söyledi.

Şam direnişin başkenti

Konuşmasında Suriye devletinin Filistin’e olan desteğinden dolayı Cumhurbaşkanı Beşşar Esed’e teşekkür de eden Usame Hamdan, Suriye’nin Filistin direnişini her zaman desteklediğine işaret ederek “Esed’in Filistin direnişine desteği ne tuhaftır ne de sürprizdir. Direniş bu tutumu bilmektedir. Bizi selamlayana biz daha iyi şekilde karşılık veririz. Bizim Şam’la ilişkimizin eski durumuna dönmesi doğaldır. İnşallah Şam direnişin başkenti ve Filistinlilerin haklarının destekçisi olarak kalacaktır.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu