Cinayet ve KatliamlarFilistinGenel

Han Yunus’ta anne ve bebeği hava saldırısında hayatını kaybetti

İşgal ordusunun dün (9 Temmuz Çarşamba) Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki El-Bureyc Mülteci Kampı’nda En-Nevasıra ailesinin evine düzenlediği hava saldırısında aynı aileden üç kişi şehit oldu.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref El-Kudra yaptığı açıklamada, şehitlerin iki çocuk ve anneleri olduğunu ve cesetlerinin hastaneye parçalanmış bir halde getirildiğini söyledi.

El-Kudra, şehitlerin 4 yaşındaki Muhammed Halef En-Navasıra, Nidal Halef En-Navasıra ve anneleri Sumud En-Navasıra olduğunu, 29 yaşındaki baba Halef En-Navasıra ve 83 yaşındaki Meryem En-Navasıra’nın da yaralı olduğunu açıkladı. Saldırıda iki kişinin de kaybolduğu bildirildi.

İşgal ordusunun Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus’un güney doğusunda bulunan El-Karara beldesinde bir eve düzenlediği hava saldırısında da bir anne ve kızı şehit oldu.

Kaynaklara göre, 33 yaşındaki Emel Yusuf Abdulğafur ve bir yaşındaki bebeği Ranin Cevdet Abdulğafur bugün öğle saatlerinde düzenlenen hava saldırısında şehit oldu.

Filistinli kadının ve kızının civardaki bir eve atılan uyarı füzesinin ardından evlerinden çıkmaya çalışırlarken işgal ordusuna ait bir savaş uçağının aynı hedefi ikinci kez bombalaması sonucu şehit oldukları bildirildi.

Saldırıda şehit kadının kocasının ve bir başka kadının da yaralandığı ve bölgedeki beş evin tamamen yıkıldığı kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu