Irak Gerçekleri

Haşdi Şabi: Direniş grupları ABD’nin cevabını verecektir

Irak halk güçleri Haşdi Şabi hareketine bağlı Seraya El-Horasani Direniş grubu genel sekreteri Ali El-Yasıri, Direniş gruplarının Amerika’nın son saldırılarına gerekli cevabı vereceğini belirtti.

El-Alem televizyonuna demeç veren Ali El-Yasıri, Amerika’nın Irak topraklarında gerçekleştirdiği son saldırıların, Irak’ın egemenliği ve toprak bütünlüğünün ihlali olduğunu vurguladı.

El-Yasıri açıklamasının devamında Direniş gruplarının Amerika’nın saldırılarına cevap verme ihtimalinin sürekli Amerika’nın Irak’taki büyükelçiliğine korku saldığını, bu sürecin Amerika’lılar Irak’tan çekilinceye kadar devam edeceğini vurguladı.

Bilindiği gibi Amerika’nın Irak’ın El-Taci bölgesindeki askeri üssü geçen çarşamba katyuşa füzeleriyle hedef alınırken, bir Amerika’lı asker ve sivil çalışan ve bir İngiliz asker öldürüldü. Haşdi Şabi güçleri söz konusu ilişkiyle uzaktan yakından bir ilişkisi olmadığını bildirmesine rağmen, Amerika savaş uçakları geçen Perşembe ve Cuma günlerinde, Irak’ın çeşitli bölgelerinde Irak Ordusu ve Haşdi Şabi mevzilerini bombardıman etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu