GenelSuriye Dostları

Hiçbir güç İran’ın Suriye’yi desteklemesine engel olamaz

İran İslami şura meclisi başkanı hiçbir gücün İran’ın mevcut durumda Suriye milleti ve hükümetini çok yönlü desteklemesine engel olamayacağını belirtti.

İslami şura meclisi haber ajansının bildirdiğine göre Ali Laricani, Tahran’da Suriye müftüsü şeyh Ahmet Hassun ile görüşmesinde Suriye milleti ile hükümetinin mevcut krizde mazlum kaldıklarına değinerek Siyonist rejimin Suriye’nin zayıflamasından en fazla çıkar sağlayacağını belirtti.

Din adamları ve ulemanın mevcut gelişmelerde gerçekleri açıklamadaki rolünün önemine değinen Laricani, din adamlarının terör örgütlerinin mahiyetini açıklamadaki rolünün Suriye meselesinin derhal çözümlenmesinde etkili olacağını belirtti.

Şeyh Ahmet Hassun, İran ile Suriye aleyhindeki baskıların Suriye’nin Filistin mazlum halkını işgalci rejim İsrail’e karşı desteklemesinden dolayı devam ettiğini belirterek İran’ın Suriye halkı ve hükümetini desteklemesini takdir ederek Suriye halkının kesinlikle İran’ın bu desteklemesini unutmayacağını söyledi.

Suriye müftüsü ayrıca terör örgütlerinin Suriye’deki alt yapı, hizmet ve ekonomiye verdiği zararlara değinerek teröristlerin din adamlarının gerçekleri açıklamadaki rolünden dolayı çok sayıda ulema ve din adamını katlettiklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı