Genel

İdlib ve Hama’da teröristlerin mevzileri imha edildi

Suriye hava kuvvetleri ve topçu birlikleri, İdlip ve Hama vilayetlerinde Tahrir eş Şam teröristlerine ait toplanma noktalarını hedef aldı.

Suriye ordu birlikleri bu operasyonda Han Şeyhun, Ahsam ve el Has bölgelerindeki teröristlerin mevzilerini hedef alarak bazı teröristleri etkisiz hale getirdi.

Öte yandan Suriye ordu birlikleri, İdlib kırsalı güneyinde terör gruplarının gerginliği azaltma anlaşmasına yeniledikleri ihlallerine, güvenli bölgelere ve askeri noktalara karşı saldırılarına cevap olarak karşı koyma operasyonlarında bulundu.

SANA’nın Hama muhabiri; son saatlerde ordu birliklerinin İdlib kırsalının güneyinde yer alan Has Kasabasında toplayan uluslararası terör örgütü Nusra Cephesine tabi grupları nitelikli operasyonlarla hedef aldıklarını belirtti.

Muhabir; ordu birliklerinin teröre karşı operasyonları sonucunda Has Kasabasında radikal örgüte ait bir çok yuvanın yok edildiğini ve içlerindeki teröristlerin ölü ve yaralı düşürüldüklerini aktardı.

Öte yandan muhabir; ordu birliklerinin  İdlib ve Hama il idari sınırlarında yer alan Hiş ve Kfarsacne köylerinin arasında düşen karayolunda Nusracı grupların hareketini tespit edip ateşe tuttuklarını belirtti.

Muhabir; ordu birliklerinin operasyonları sonucunda el nusra teröristlerine ait birçok zırhlı ve bombalı aracın teçhizatlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiklerini aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı