Genel

İdlib’de iki terör örgütün komutanları öldürüldü

Suriye’nin İdlib kentinde Hurras El Din Örgütü ile HTŞ’nin komutanları suikast sonucu öldürüldü. Son 4 ayda Suriye’nin kuzeyinde terörist örgütlerden 310 komutan ve savaşçı suikaste uğramış oldu.

ÖSO kaynaklarından edinilen bilgilere göre İdlib kentinde cihatçı örgütlerin komutanlarına yönelik suikastlar devam ediyor.

İdlib kentinin güney kırsal kesiminde yer alan Kansafra kasabasında El Kaide bağlantılı Hurras El Din örgütünün bir askeri komutanı suikast sonucu öldürüldü. Hurras El Din askeri komutanı Ebu Seyyaf, aracına ateş açılması sonucu hayatını kaybetti.

HTŞ’nin emirlerinden Ebu Talha Iraki da Maarat el Numan bölgesinin Deir şarki köyü yakınlarında kimliği belirsiz kişiler tarafından vuruldu.

Geçen hafta da iki üst düzey cihat yanlısı komutan İdlib’de suikaste uğramıştı.

Suriye’de son 4 ayda ÖSO ve cihatçı gruplardan toplamda 310 komutan öldürüldü. En çok hedef alınanlar ise El Nusra’nın öncülük ettiği Heyeti Tahriri Şam örgütünden oldu: 78 kişi.

Feylak el Şam, Ahrar’uş Şam ve Türkistan İslam Partisi örgütü gibi diğer cihat yanlısı gruplar ve ÖSO grupların komutanları da zaman zaman öldürülüyor.

Öte yandan bu kişilerin yanı sıra en az 30 yabancı savaşçının da öldürüldüğü aktarıldı. Öldürülen kişiler arasında Tunuslu, Somalili, Özbek, Afgan, Mısırlı, Ürdünlü ve Suudiler bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı