Genel

Irak, Moskova-Şam seferini yapan Suriye uçağında arama yaptı

Irak ulaştırma bakanlığını yetkilileri, Moskova’dan Şam’a giden Suriye uçağının Bağdat’ta denetime tabii tutulduğunu bildirdiler.

Unidet Press’in bildirdiğine göre, Irak ulaştırma bakanlığı dün yayınladığı bildiride, Irak ulaştırma bakanlığı yetkililerinin dün Moskova-Şam seferini yapan bir Suriye uçağını Bağdat’a indirdikleri ve uçağı aradıklarını bildirdi.

Sözkonusu bildiriye göre, uçağın aranmasından ve yasak olan her hangi bir yük taşımadığının anlaşılmasından sonra kalkışına izin verildiği kaydedildi.

Bilindiği gibi Irak ulaştırma bakanlığı daha önce de Suriye’ye giden İran uçaklarına benzeri girişimlerde bulunmuş ve taşınması yasak olan her hangi bir yükün olmadığının ardından uçağın kalkmasına izin vermişti.

Amerika, İran İslam cumhuriyetinin Irak hava sahası üzerinden Suriye’ye silah gönderdiğini iddia ettiği bir dönemde Irak tarafından şimdiye kadar İran uçakları üzerinde yapılan aramalarda iddia olunan maddelere ulaşılamaması ise Amerika’nın bu yöndeki tüm iddialarını yalanlamış bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı