GenelSuriye Düşmanları

Irak’ta idam cezası alan Haşimi terör örgütü IŞİD’i tebrik etti

Türkiye medyasına verdiği demeçlerde İŞID’ı terör örgütü olarak tanımlayan İngiliz dostu El Haşimi, İngiltere medyasında gerçek yüzünü saklamaya gerek duymadı.

ABD’nin isteği doğrultusunda Iraklı yöneticileri öldürttüğü ortaya çıkınca Irak’ta idam cezasına çarptırılan ve Türkiye’ye sığınan ve hakkında kırmızı bültenle arama emri olduğu ve yeri de herkesçe bilindiği halde her nedense İNTERPOL tarafından halâ tutuklanmayan Irak eski cumhurbaşkanı yardımcısı Tarık el Haşimi, Musul’u işgal eden ve Türk Konsolosluğu’nu basarak onlarca kişiyi rehin alan IŞİD’i, ‘Ezilen insanların devrimini kutluyorum’ diyerek tebrik etti.

BBC Türkçe’nin haberine göre Irak’ta hakkında çıkarılan idam kararının ardından Türkiye’ye sığınan Irak eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık El Haşimi, Musul’un ele geçirilmesini ‘ezilenlerin devrimi’ olarak niteledi. Haşimi “Bir insan bir süre sabredebilir ama bu sabır bir gün biter. Ezilen, haksızlığa uğrayan ve marjinalleştirilen insanların devrimini kutluyorum” dedi.

Tarık El Haşimi, özel ‘ölüm mangaları’ kurarak Iraklı siyasilere saldırı düzenlemek suçlamasıyla 2012 yılında idam cezası almış, ardından Türkiye, Haşimi’ye oturma izni vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı