Suriye Dostları

İran Dışişleri Bakanı, Lazkiye’deki depremin hasar verdiği bölgeleri gezdi

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdüllehyan’a, depremin Ceble kentine bağlı Al Asaliya mahallesinde yarattığı hasar ve Lazkiye’deki El Esad Spor Kenti’ndeki barınma merkezinde ikamet eden depremden etkilenen ailelerin durumu hakkında bilgi aldı.

Abdüllehyan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Lazkiye iline yaptığı ziyaretin Suriye halkına depremzedeler için başsağlığı dilemek ve yaralıları kontrol etmek için olduğunu belirtti ve İran İslam Cumhuriyeti’nin Suriye halkının yanında olduğuna ve olmaya devam edeceğine dikkat çekti.

Abdüllehyan, başta İran Kızılayı olmak üzere Tahran’ın yaptığı yardımlara ve Tahran’ın depremin ilk saatlerinden itibaren yardım sağlama telaşına ve bu aşama geçilene kadar da sağlamaya devam ettiğine işaret etti.

Buna karşılık Lazkiye Valisi Amir İsmail Hilal, depremzedelere içten taziyeleri için Bakan Abdüllehyan ve beraberindeki heyete teşekkürlerini ileterek, terörist savaş sırasında Tahran’ın Suriye’ye verdiği desteği takdir etti.

İran heyetinde Kızılay Başkanı Dr. Koli Pandi, Savunma Bakanlığından Tümgeneral Şeriat ve İran Dışişleri Bakan Yardımcısı ve İran Dışişleri Bakanlığı Batı Asya ve Kuzey Afrika Dairesi Genel Müdürü Mehdi Şustari yer aldı.

Geziye Lazkiye Valiliği Konseyi Başkanı Müh. Teysir Habib katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu