GenelSuriye Dostları

İran Irak’taki terör saldırısını kınadı

İran İslam Cumhuriyeti, Irak’ın Selahaddin eyaletinde Seyyidüşşuheda Hüseyniyesi’nde onlarca sivil insanın ölümü ve yaralanmasıyla sonuçlanan terör saldırısını kınadı.

İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Ramin Mihmanperest, uluslar arası toplumu terör belasına karşı mücadelede ciddi olmaya davet ederken, bazı çevrelerin Irak’ta etnik ve mezheplerarası çatışma çıkarma ve ihtilafları körüklemeye dayalı siyasetlerini de kınadı.

İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Ramin Mihmanperest, sözkonusu terör saldırısında hayatını kaybedenlerle ilgili Irak halkı ve devletine başsağlığında bulunurken Irak’ta halk ile dini ve siyasilerin desteğindeki güçlü hükümetin, Irak’ta şeytani emeller içinde olan kötülük yanlılarının komplolarını etkisiz hale getirme konusunda daha uyanık olması gereğine vurgu yaptı.

Dün Selahaddin kentinde sözkonusu Hüseynyei’ye düzenlenen terör saldırısında en az 42 kişi ölürken 75 kişi de yaralanmıştı. Iraklı kaynaklar, saldırıdan, Amerika ile bölgede Arabistan gibi teröristleri destekleyen ülkeleri ve onların işbirlikçilerini sorumlu tutuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı