Genel

İran İslam Cumhuriyetinin Fetih-313 füzesi çok süratlı olduğu için ABD hava savunma sistemlerini tarafından önceden saptanamadı

İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Şehit Kasım Süleymani’nin öldürülmesinin ardından İran intikam yemini etmiş ve Çarşamba günü Irak’taki ABD üslerini vurmuştu ve amerikaya ağır kayıplar verdirdi.

Tasnim haber ajansı, Çarşamba günkü saldırıda ABD askeri üslerindeki savunma sistemlerinin İran’ın fırlattığı füzeleri önceden saptayamadığını öne sürdü ve fırlatılan füzelerin detaylarını paylaştı. Ajansın haberinde, İran’ın askeri operasyonda ilk kez böyle sofistike füzeler kullandığı ifade edildi.
Tasnim’in haberine göre, Fetih-313 füzesi çok süratlı olduğu için ABD hava savunma sistemlerini tarafından önceden saptanamadı.
Fırlatılan bir diğer füze Kıyam ise “radar boğma özelliği” ve “parça tesirli savaş başlığına” sahip.
Haberde İran Devrim Muhafızları Ordusu’nun Haziran 2017’de ISID terör hedeflerini Kıyam füzeleri ile vururken hedef alınan alan küçük olduğu için Kıyam füzelerinde parça tesirli savaş başlığı yerine sıradan savaş başlıkları tercih edildiğini hatırlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı