GenelSuriye Dostları

İran, Şam Üniversitesine düzenlenen saldırıyı kınadı

İran Dışişleri Bakanlığı, Suriye’nin Şam Üniversitesine düzenlenen saldırı ve ayrıca, Halep Cuma imamına yapılan suikast girişimini şiddetle kınadı.

İran Dışişleri Bakanlığı Ortadoğu ve Kuzey Afrika Dairesi Genel Müdürü Rıza Amiri, dün akşamüstü yaptığı açıklamada Suriye’nin başkentindeki Şam Üniversitesine düzenlenen saldırı ve üniversitelilerden bir grubun acımasızca öldürülmeleri, ayrıca Halep Cuma İmamı Şeyh Hasan Seyfeddin’in terörle şahadete erdirilmesi girişimi dahil camilere düzenlenen saldırıları şiddetle kınadı.

Amiri bu konuda, Suriye’deki savunmasız ve masum insanları acımasızca öldüren silahlı örgütlere destek veren tarafların da Suriye halkının vereceği kesin karşılığı beklemeleri gerektiğine değinerek, yabancı tarafların Suriye’ye müdahaleden kaçınmaları gerektiğini bir kez daha vurguladı.

Amiri ayrıca “Suriye krizinde, bölgesel bazı tarafların maalesef Suriye’deki silahlı grupların iç savaşı kışkırtmaları için onlara askeri destek verme yoluyla olumsuz rol oynadıklarına şahit olmaktayız” diye vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı