GenelSuriye Dostları

İran, Suriye’de yapılan kimyasal silah saldırısını kınadı!

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Suriye muhaliflerinin kimyasal silah kullanmalarını insanlık dışı bir girişim olarak tanımlayıp, şiddetle kınadı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, Suriye muhaliflerinin bu ülkede kimyasal silah kullanma girişimlerine tepki olarak “İran İslam Cumhuriyeti, muhalif silahlı grupların Suriye’nin Halep kentinde kimyasal silah kullanmalarını insanlıkdışı bir girişim olarak şiddetle kınıyor, ayrıca bu faciaya kurban gidenlerin de ailelerine taziyet bildirip acılarını paylaştığını ilan ediyor” dedi.

Mihmanperest ayrıca “Böylesi cinayetlerin tekrarlanmasının esas sorumlusu kuşkusuz saldırı faillerinin yanı sıra, onları destekleyen ülkelerdir” diye vurguladı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mihmanperest açıklamalarının devamında ülkemizin Suriye krizinin tek çözümünün siyasi ve ulusal görüşme yolu olduğuna dair sabit görüşünü hatırlatarak “İnsan haklarıyla ilgili bütün organ ve teşkilatları bu büyük faciayı kınamaya ve bu meseleyle ilgili kritik sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı