GenelSuriye Dostları

İran, Suriye’deki referandumu tebrik etti

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Afrika ve Arap bölgeleri işlerinden sorumlu dışişleri bakan yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Suriye’nin yeni Anayasası için başarılı bir şekilde yapılan referandumdan dolayı bu ülkenin milleti ve devletine tebrik etti.

Abdullahiyan, Suriye milleti ve devletinin azmiyle reform sürecinde yapılan bu referendumun başta bu ülkenin milli birlik ve beraberliğin oluşturulmasında olmak üzere istikarar ve güvenliğin sağlamasında önemli bir adım olduğunu söyledi.

Abdullahiyan, “bu referandumun gerçekleşmesinin eşiğinde düşmanın bütün çabasına rağmen halkın sandık başına geniş bir şekilde katılım gerçekleşmesinin bu ülkedeki siyasi çözümü ve uzlaşmayı tahrip etmek isteyenlerin girişimlerini önlenmiş olmuştur”dedi.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’ın halkın taleplerine cevap vermesi konusunda iradesini ortaya koyduğunu söyleyen Hüseyin Emir Abdullahiyan, İran’ın dost Suriye devleti ve milletine yardım etmeye hazır olduğunu bildirdi.

Abdullahiyan, Suriye’nin yeni Anayasası için başarılı bir şekilde yapılan referandumdan dolayı bu ülkenin milleti ve devletine tebrik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı