GenelSuriye Dostları

İran: Suriye’ye yönelik askeri müdahale ateşle oynamaktır

İran Dışişleri Bakanı Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan; Suriye’ye karşı herhangi bir askeri icraat alınmasından kaçınılması uyarısında bulunarak böylesi bir girişimin ateşle oynamak şeklinde nitelendirileceğini ve kimsenin tahmin edemeyeceği sonuçlara yol açacağını ifade itti.

İranlı basın araçları Abdullahiyan’ın bugün Moskova’da katıldığı basın konferansında; Suriye’ye karşı askeri müdahalenin bütün bölgeyi tehdit ettiğine ve uluslararası toplumu ciddi tehlikelere sürüklediğine işaret ettiğini aktardı.

Moskova ve Tahran’ın Ortadoğu’daki gelişmeler ve Suriye’de yaşanan krizle ilgili birbirine yakın tutumlar izlediğine işaret eden Abdülleyhan; siyasi ve bölgesel sorunların en iyi ve uygun çözümünün siyasi çözüm olduğunu vurguladı.

Rusya ve İran’ın Suriye’de yeni anayasa referandumunu ve yönetimin uygulamaya başladığı kapsamlı reformları desteklediğini belirten Abdullahiyan; Suriye toplumunun şiddetten kaçınmaya çalıştığını kaydetti.

Uluslararası alanda uygulanan iki yüzlü politikaları eleştiren Abdullahiyan; Suriye, Bahreyn ve Yemen’e yönelik dış müdahalenin reddedildiğini belirterek krizlerden çıkışın en iyi yönteminin diyalog yöntemi olduğunu sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı