FilistinGenelSuriye Dostları

İran ve Suriye, Filistin meselesini görüştü

İran ve Suriye makamları, katil İsrail’in saldırıları karşısında Gazze halkını sonuna kadar koruyacaklarını açıkladılar.

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Emir Abdullahiyan ve Suriye Dışişleri Bakan Vekili Faysal Mikdad terör rejimi İsrail’in Filistin halkına yönelik cinayetlerinin durdurulması için uluslar arası toplumun ciddi bir şekilde harekete geçmesi gerektiğine vurgu yaptılar.

Tahran’da düzenlenen Bağlantısızlar Hareketi Filistin Komitesi oturumuna katılmak üzere İran’a gelen Suriye Dışişleri Bakan Vekili Faysal Mikdad, dün İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Emir Abdullahiyan ile bir araya geldi.

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abdullahiyan söz konusu görüşmede, haydut İsrail rejiminin Filistin halkına yönelik saldırıları karşısında İran İslam Cumhuriyeti’nin her zaman Filistin halkının yanında olduğunu ve ve yardımlarını sürdüreceğini belirterek, Filistin ve Suriye halklarının direniş mihveri olarak desteklenmesinin İslami usul ve prensipler çerçevesinde olduğunu söyledi.

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı, Filistin ve Suriye direnişini överek, siyonist İsrail ve destekçilerinin komploları ve oyunları karşısında Filistin ve Suriye direnişinin zafer kazandığını ve neticede direnişin geçmişe göre daha da güçlendiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı