Genel

İran’ın Kabil Büyükelçisi: ABD Süleymani’den korkuyordu

İran’ın Afganistan Büyükelçisi Bahadır Eminian, Amerika İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı şehit General Kasım Süleymani’den korktuğunu belirterek, Amerikalılardan şehidin intikamı alınacağı kesin olduğunu belirtti.

Pazartesi günü bu açıklamayı yapan Büyükelçi Eminian, İran İslam Cumhuriyeti şehit Süleymani ve silah arkadaşlarının intikamı konusunda mantıklı karar alacağını belirtti.

Büyükelçi Eminian, General Süleymani bölgede başta IŞİD olmak üzere tekfirci terör örgütleri ile mücadelede belirleyici rol ifa eden bir komutan olduğunu vurguladı.

Eminian şöyle ekledi: İran İslam Cumhuriyeti devleti ve yetkilileri şehidin intikamını almaya vurgu yapıyor, fakat İran her daim mantık ve akla dayanarak davranmıştır ve kararını da buna göre yakında alacaktır.

Bu arada Afganistan hükümeti icra Başkanı Abdullah Abdullah ve diğer bazı siyasi şahsiyetler ve yetkililer Pazartesi günü İran’ın Kabil Büyükelçiliğine gelerek şehit Süleymani için açılan anı defterini imzaladıkları belirtildi.

Amerika terör ordusu geçen Cuma günü Bağdat havaalanında General Kasım Süleymani’yi ve Haşdi Şabi komutanlarından Ebu Mehdi Mühendis’i taşıyan araca düzenlediği terör saldırısında iki komutanı ve onlara eşlik eden sekiz kişiyi şehit etti.

General Süleymani Irak devletinin resmi daveti üzerine bu ülkeye gitmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı