GenelSuriye Dostları

İran’la Rusya yetkilileri, Suriye konusunu görüştüler!

Dün İran Meclisi Dış Politika Komisyonu Başkanıyla Rusya’nın Tahran Büyükelçisi arasında gerçekleşen görüşmede Suriye konusu başta olmak üzere bölge meseleleri ele alındı.

Rusya’nın Tahran Büyükelçisi Levan Jagaryan dün İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaeddin Brucerdi’yi ziyaret etti.

Brucerdi bu görüşmede yaptığı konuşmada, iki ülke arasındaki işbirliği sürecini olumlu olarak tanımlıyarak “Meclis Dış Politika Komisyonu İran’la Rusya arasında siyasi-ekonomik alanlarda devam etmekte olan işbirliğinin daha da geliştirilip güçlendirilmesini hep memnuniyetle karşılamıştır ve buna göre, iki ülke arasındaki dostane ilişkilerin daha da geliştirilmesine sebep olacak her tür faaliyeti destekliyoruz” dedi.

Meclis Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Brucerdi daha sonra bölge gelişmeleri ve uluslararası duruma değinerek “İki ülke yetkilileri arasında sürekli bir şekilde fikir alışverişli yapılması bölgede huzur ve istikrar ortamının sağlamlık kazanmasına yardımcı olabilir” diye vurguladı.

Suriye’yle ilgili gelişmeler konusu başta olmak üzere bölge meselelerinin görüşüldüğü bu ziyarette Rusya’nın Tahran Büyükelçisi Jagaryan da yaptığı konuşmada, iki ülke siyasi yetkililerinin istişare girişimlerinin sürdürülmesi gerektiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı