Filistin

İşgal altındaki Filistin’in güneyine Yemen’den füze saldırısı

Yemen Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü Yahya Seri, Filistin halkına destek amacıyla Yemen’in hava kuvvetleri, işgal altındaki Filistin’in güneyindeki Eilat limanına çok sayıda balistik füzeyle saldırdığını bildirdi.

Fars haber ajansının bildirdiğine göre Yemen Silahlı Kuvvetleri sözcüsü bu saldırıyı doğrularken, Yemen Hava Kuvvetlerinin çok sayıda balistik füzeyle Eilat limanındaki belirli mekanları hedef aldığını duyurdu.

Yahya Seri, Yemen’in, bu ülke halkının, Arap ve İslam halklarının talepleri doğrultusunda Filistin halkına karşı dini, ahlaki ve insani görevini yerine getirmeye devam edeceğini vurguladı.

Seri aynı zamanda, saldırılar durana ve Gazze Şeridi’ndeki abluka kaldırılıncaya kadar Yemen silahlı kuvvetlerinin Siyonist düşmana karşı karada ve denizde daha fazla operasyon düzenlemekten çekinmeyeceğini vurguladı.

Yemen Hava Kuvvetleri, Filistin halkına destek amacıyla işgal altındaki Filistin topraklarının güneyine birkaç kez ağır füze ve uzun menzilli İHA ateşledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu