Suriye Düşmanları

İşgalci İsrail’i sadece 20 ülke destekledi

İşgalci İsrail’in Batı Şeria ilhak planına dünyadan tepkiler yağarken, sadece 20 ülkenin milletvekili İsrail’in işgaline destek oldu.

İşgale doymayan İsrail, son olarak Batı Şeria’ya gözünü dikti. İlhak planı için herşey hazırdı lakin Trump, ABD’deki Başkanlık seçimlerine kafa yorarken, İsrail’e ‘bekleyin’ dedi. ABD’den destek alamadan hiçbir şey yapamayan İsrail ise işgal planına ‘ara vermek’ zorunda kaldı.

Dünya kamuoyunda, ilhak planı için büyük tepkiler alan İsrail, çareyi tek tek destek verecek milletvekillerinde buldu. İşgalini meşrulaştırmak için her yola başvuran İsrail, tek tek ülkelerin kapısı çaldı.

20 ülkeden milletvekili, 1 Temmuz itibarı ile imzaladıkları mektupta, İsrail’i desteklediklerini ve İsrail ile iyi ilişkiler kurmalarının ülkelerin çıkarına olduğunu belirtti.

Mektubu imzalayan milletvekilleri arasında, Avrupa’dan Slovenya, Galler, Finlandiya, İtalya, Romanya, Hollanda, Afrika’dan ise Zambiya, Malavi, Gana, Güney Afrika, Nijerya, Madagaskar ve Kenya, Güney Amerika’dan ise Arjantin, Kolombiya, Surinam, Meksika, Dominik Cumhuriyeti ve Guatemala yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu