GenelSuriye Düşmanları

İslama karşı İsrail-Arap liderlerin utanmaz işbirliği ifşa edildi

Başta İran gelmek üzere bütün İslam ülkelerinin ABD önünde dize getirilmesi için İsrail’le gizli işbirlikleri açığa çıkan Arap ülkelerinin yöneticileri bu rezaleti nasıl açıklayacakları merak ediliyor.

İsrail basını, Şimon Peres’in Arap liderleriyle gizli bir görüşme gerçekleştirdiğini duyurdu. Telekonferans yoluyla gerçekleştirilen görüşme, medya organları tarafından “Tarihi toplantı” olarak nitelendirildi.

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’in, yaklaşık 2 hafta önce körfez ülkeleri liderleri ile gizli bir toplantı yaptığı ortaya çıktı. İsrail kaynaklarının bildirdiğine göre, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de körfez liderleri bir toplantı düzenledi.

Toplantının gizli konuğu ise Şimon Peres’ti. İsrail basınının “Tarihi toplantı” olarak servis ettiği haberde, Siyonist Şimon Peres’in telekonferans yoluyla Arap liderleri önünde bir konuşma yaptığı belirtildi.

Peres, 29 Arap ülkesi Dışişleri Bakanı ve İslam dünyasından bir çok üst düzey yetkilinin katıldığı toplantıda gizli kalması koşuluyla yer almıştı. Siyonist cumhurbaşkanı ekrana çıktıktan sonra tüm katılımcıların dikkatle dinlediği ve konuşması bitene kadar kimsenin salonu terk etmediği belirtildi.

Suudi Arabistan Krallığı da bugün yaptığı bir açıklamada, İran’ın güçlenmemesi için İsrail’le ötedenberi işbirliği yaptıklarını itiraf etmek zorunda kaldı. Bölgede akan Müslüman kanının en büyük sorumlusunun, Vahabi ve Selefi aşırı uçlar eliyle mezhep çatışmaları yaratmaya çırpınan Suudi krallığı olduğu biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı