Filistin

İslami Cihad: Direnişin silahı tartışma konularının dışındadır

İslami Cihad Hareketi’nin liderlerinden Ahmed El-Mudellel, “Filistinliler, Kudüs’e doğru savaşlarını, silahlarını bırakmadan sürdüreceklerini ortaya koymuşlardır” dedi.

Ahmed El-Mudellel, yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Direnişin silahı ateşin yolunu belirleyen şeydir. Düşman İsrail, pazarlık ve görüşme dilinden anlamıyor. Ona dersler ve ibretler veren sadece direniş dilidir.”

Mudellel, Filistin halkının önünde duran tek seçeneğin işgale karşı durmak ve direniş olduğunu vurgulayarak işgal güçleriyle çarpışmanın devam etmesinin zorunlu olduğunu ifade etti.

Mudellel Mescidi Aksa’ya ve Filistin’e yönelik muhtelif komplolar bulunduğunu ancak bunların en tehlikelisinin Yüzyılın Anlaşması komplosu olduğunu, çünkü bunun Filistin davasını tamamen tasfiye etmeyi amaçladığını dile getirdi.

Gazze’ye yapılan baskılarla ve buranın halkının aç bırakılması suretiyle direnişin silahını bırakmaya zorlandığını hatırlatan Mudellel, “Biz de diyoruz ki direnişin silahı Kudüs gibi kırmızı çizgidir. Onun tartışma dairesi içinde olmasını kabul etmeyiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı