GenelSuriye Dostları

İslamî Cihad’dan Kudüs ve Mescidi Aksa Uyarısı

Filistin’de faaliyet gösteren İslamî Cihad Hareketi, düşmanla sürdürülen saçma görüşmelerin gölgesinde işgalcinin Kudüs ve Mescidi Aksa’ya dönük sürdürdüğü Yahudileştirme planlarının Mescidi Aksa ve Kudüs şehrini ciddi manada tehdit ettiğini belirtti.

İslamî Cihad bu uyarısını, hareketin çağrısı üzerine Gazze’de düzenlenen ve binlerce kişinin katıldığı gösteride yaptı.

Etkinlikte konuşan İslamî Cihad Hareketi Siyasi Birimi üyesi Muhammed El-Hindi, Filistin yönetiminden müzakere masasından kalkmasını isteyerek, daha çok görüşmenin Yahudi plan ve projelerinin daha da ileri bir aşamaya gelmesi anlamına geleceğini söyledi.

El-Hindi yaptığı konuşmada ayrıca “Kudüs’ün Yahudileştirilmesi yeni bir şey değil. Yeni olan bu Yahudileştirmenin bugün müzakere örtüsü altında ve günü birlik yapılmasıdır. Düşmanla yapılan müzakere ve müzakerelerin ardından imzalanan Oslo İlkeler Anlaşması üzerinden 20 yıl geçtikten sonra Doğu Kudüs’te Arapların varlığı %13’e gerilemiştir. Halbuki Oslo’dan önce Filistinlilerin varlığı %100 idi” dedi.

Kudüs ve Mescidi Aksa’yı korumak için bütün grupları seferber olmaya çağıran İslamî Cihad lideri, “İşgalci İsrail Mescidi Aksa’yı yıkma hayalini kurmasın. Böyle bir işe kalkıştığı gün, ümmetin ayağa kalkıp kendisini yok edeceği gün olacaktır” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı