Filistin

İslami Cihat: Şehit Süleymani, düşman Amerika’yı aşağıladı

Filistin İslami Cihat Hareketi’nin üst düzey üyelerinden Halid el Bataş, Şehit Süleymani’nin düşman Amarika’yı bölgedeki planlarını etkisizleştirmekle tahkir ettiğini belirtti.


Bugün Gazze’de Kudüs Gücü eski Komutanı Şehit Korgeneral Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Komutan Yardımcısı Ebu Mehdi el Mühendis için düzenlenen anma merasiminde konuşan el Bataş, Şehit Süleymani’nin Gazze’de mücahitlere yardım edip, eğitim ihtiyaçlarını karşıladığını vurguladı.

El Bataş, Şehit Süleymani’nin en önemli hedefinin cepheleri birleştirmek olduğunu ifade ederek, Şehit Süleymani’nin düşman Amarika’yı bölgedeki planlarını etkisizleştirmekle tahkir ettiğini belirtti.

İslami Cihat üyesi, Şehit Süleymani’nin şehadetinden sonra Devrim Muhafızları füzelerinin Amerikan Ayın el Esed Üssü’nü viran ettiği için yine Amerika’yı bir nevi aşağıladığını vurguladı.

Bu arada Lübnan’ın doğusunda yer alan Ba’albek ve Hermel kentlerinde Şehit Süleymani için anıt dikildi.

Şehit Süleymani’nin anıtlarının dikildiği merasime bazı Lübnanlı milletvekilleri ve Hizbullah Şeriat Kurulu Başkanı Şeyh Yezbek katıldı.

Bundan önce de Bağdat Uluslararası Havaalanında Şehit Süleymani ve Şehit el Mühendis’in anıtları görücüye çıkarılmıştı.

Irak Asaib-i Ehli Hak Hareketi Başkanı Keys Hazali de, Şehit Süleymani ve Şehit el Mühendis için düzenlenen anma merasiminde yaptığı konuşmada, Irak’ın işgalciler için bir yangın yerine dönüştüğünü belirterek, Şehit Süleymani ve Şehit el Mühendis’in terörizm ile mücadeledeki fedakarlıkları ve teröristlere karşı zaferlerine vurgu yaparak, bu şehitlerin etkileri ve bereketlerinin devam edeceğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu