GenelSuriye Dostları

İsmail Rıdvan: Mescid-i Aksa yapay bir depremle tamamen yıkılabilir

Filistin Vakıflar ve Dini İşler Bakanı İsmail Rıdvan, sözde Süleyman mabedinin inşa edilmesi için Mescid-i Aksa’nın yapay bir depremle tamamen yıkılarak yerle bir edilebileceği uyarısında bulunarak, Mescid-i Aksa altında yürütüldüğü ortaya çıkan yeni kazı çalışmalarına ve kadın yerleşimciler için yapılan sinagoga dikkat çekti.

Mescid-i Aksa’ya saldırının Müslümanların inancına, duygularına ve değerlerine saldırı anlamına geldiğini belirten Rıdvan, Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde kız öğrencilerin düzenlediği “Mescid-i Aksa Tehlikede” etkinliğinde yaptığı konuşmada, Siyonistlerin Mescid-i Aksa’ya arka arkaya düzenlediği baskınlarla, kazı çalışmalarıyla ve cinayetleriyle Filistinlileri, Arapları ve Müslümanları oldu bittiyi kabul etmeye alıştırma aşamasına geldiğini söyledi. Bakan Rıdvan, Siyonistlerin nihai hedeflerinin Mescid-i Aksa’yı yıkarak yerine sözde mabedi inşa etmek olduğunu belirtti.

Arap Birliği’ne, İslam İşbirliği Teşkilatı’na ve Müslüman ülkelerin liderlerine seslenen Rıdvan, Mescid-i Aksa’yı bekleyen yakın tehlikenin ele alınması için acilen bir toplantı düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

Mescid-i Aksa’nın korunması için askeri ve siyasi anlamda harekete geçilmesi çağrısında bulunan Rıdvan, Filistinlilerden de Mescid-i Aksa’ya giderek nöbet tutmalarını istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı