GenelYemen Gerçekleri

Kasımi’den batılı ülkelere Yemen eleştirisi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, bugün insan haklarını savunduklarını iddia edenlerin Yemen’de her gün kadınları ve çocukları katledenlerin cinayetleri karşısında susmakla kalmadıklarını ve saldırganlara silah satarak bu cinayetlere ortaklık ettiklerini belirtti.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi yaptığı açıklamada, Suud rejiminin başını çektiği ittifaka bağlı savaş uçakları Yemen’de Tallan halkını bombardıman etmesini ve 20 Yemenli kadın ve çocuğu şehit etmesini şiddetle kınadı.

Uluslararası kurum ve kuruluşların Yemen’de her gün işlenen savaş suçları ve beşeriyete karşı cinayetlere karşı suskunluğunu talihsizlikle karşıladıklarını belirten Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kasımi şöyle devam etti: Uzun yıllar kıtlıklara dayanan Yemenli masum kadınlar ve çocuklar her gün en acımasız şekilde Batılı devletlerin saldırgan güçlere verdikleri silahların kurbanı oluyor ve mazlumane ölümleri ile insan hakları iddiasında bulunanların utança belgelerini tarih boyunca ebediyen imzalıyorlar.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kasımi bugün insan haklarını savunduklarını iddia edenlerin Yemen’de her gün kadınları ve çocukları katledenlerin cinayetleri karşısında susmakla kalmadıklarını ve saldırganlara silah satarak bu cinayetlere ortaklık ettiklerini belirtti.

S. Arabistan Amerika’nın yeşil ışık yakması ve BAE ve diğer bazı ülkeleri yanına alarak Mart 2015’te Yemen topraklarına saldırdı ve bu ülkeyi karadan, havadan ve denizden kuşatma altına aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı