FilistinGenel

Kassam Tugayları ilk kez Neharya’ya füze attı

İşgal güçlerinin vahşette sınır tanımayan saldırılarına ve korkunç katliamlarına karşı Filistin direnişi de onurla ve kararlılıkla mücadele ediyor. Bu mücadelede direniş, işgal güçlerine sürekli yeni sürprizler yapmak suretiyle onlara karşılarındaki engeli aşmalarının kolay olmayacağı mesajlarını veriyor.

Filistin’in 1948′de işgal edilmiş bölgesinin en kuzeyinde, Hayfa’nın da daha kuzeyinde yer alan Neharya şehrine dün gece atılan füzeleri Hamas’ın askeri kanadı İzzettin Kassam Tugayları üstlendi. Kassam Tugayları tarafından dün gece yapılan açıklamada Neharya’ya füze atılması işleminin Şehit Muhammed Ebu Hudayr Tugayı tarafından gerçekleştirildiği ifade edildi.

Direniş füzelerinin Neharya’ya kadar ulaşması ise siyonist işgal tarafından kontrol edilen bölgeler içinde hiçbir yerin artık bu füzelerin ulaşamadığı yerden sayılamayacağını gösteriyor. Çünkü Neharya şehri Lübnan sınırının çok yakınında yer alıyor.

Füzelerin Neharya’ya kadar ulaştığı işgal kaynakları tarafından da doğrulandı ve üç füzenin Neharya yerleşim merkezi yakınında bir yere düştüğü bildirildi.

Bu arada Kassam Tugayları tarafından yapılan bir başka açıklamada, dün akşam Tel Aviv’e gönderilen füzelerin geliştirilen yeni bir sistemle üretildiğine ve bu yeni sistemin işgal yönetiminin kurmuş olduğu Demir Kubbe sistemini aştığına dikkat çekildi. Açıklamada dün akşamdan itibaren Tel Aviv’e ve civarına J80 modeli füze atıldığı, bu füzelerde yeni bir tekniğin kullanıldığı ve bu tekniğin Demir Kubbe’yi kesin bir şekilde aştığının tecrübe edildiği ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu