GenelGerçeklerKimyasal İddialar ve GerçeklerSuriye Düşmanları

Kimyasal cinayetlerin sorumluları ABD, İsrail, Türkiye ve S.Arabistan’dır

Suriye Dışişleri Bakanlığı Amerika, İsrail, Türkiye ve Arabistan yönetimleri Suriye’de kimyasal silahlarla işlenen cinayetlerden sorumlu olduklarını açıkladı.

Konu ile ilgili bir bildiri yayınlayan Suriye Dışişleri Bakanlığı, Amerika, İsrail, Türkiye ve Arabistan yönetimleri Suriye’de silahlı terör örgütlerince kimyasal silahlarla işlenen cinayetlerden sorumlu olduklarını açıkladı.

Suriye Dışişleri Bakanlığı BM genel sekreteri ve Güvenlik konseyi başkanına yazdığı mektuplarda Suriye’ye yönelik komploya katılan bu ülkelerin ta baştan Suriye’de savaşı sürdürmek için bahane peşinde olduklarını vurguladı.

Suriyeli yetkili, Türkiye tarafından Suriye’ye silah sokulduğunu, hatta roket ve bomba gönderilip muhalifler eliyle Türkiye tarafına atıldıktan sonra Suriye devletinin üzerine yıkıldığını ve bunun son örneğinin de Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nda Suriye’ye savaş açılmak istenmesi ve konuşmalar internete düşünce Twitter’in yasaklandığı skandal toplantı olduğunu belirtti.

İnternete düşen son tapelerde Türkiye Dışişlerinde yapılan toplantıda “Suriye’ye savaş açmak kolay, oraya birkaç kişi gönderip kendi topraklarımıza oradan 8 tane füze attırır ve Suriye’nin üzerine yıkarız” deniliyor. Ancak, Türkiye Genelkurmay Başkanı, bunun Türkiye’ye çok pahalıya mal olacağını söyleyerek savaş açmayı reddediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı